Harrachov.cz: Xenofašismus v řádu ZŠ dr.h.c. Jana Masaryka

FieselBoy @ 12 Čvc 2019 19:20
    Změnil(a): FieselBoy
Školní řád ZŠ Harrachov v části VII. praví:

-ř.1:k) propagace rasizmu, xenofobie, fašizmu a různých antihumánních ideologií

-ř.2: Žák je snášenlivý a tolerantní k příslušníkům národnostních menšin a etnik.
-ř.3:- Žákům je důrazně zakázáno šířit a propagovat antihumánní ideologie, donášet do školy předměty a propagační materiály těchto ideologií.

Propagaci těchto ideologií školní řád jasně ustanovuje viz ř.1, ale pouze žákům to zakazuje viz ř.3.
/co není dovoleno volovi je dovoleno Jobovi/

V ř.2 naopak řád napevno stanovuje jací jsou žáci, tudíž ať se chovají jakkoli, jejich projev je vždy brán jako snášenlivý a tolerantní.
/ samozřejmě takto se to bude brát pouze pokud se příslušník menšiny bude chovat nesnášenlivě k někomu, kdo není z nějaké té menšiny.../

V ř.2 je implicitně uznáno zvýhodňování menšin a etnik - neboli menševismus /a jak blízko je to k fašismu???/

Proč je ve znaku fašismu sekera?
Fašismus jako chování části společnosti existoval vždy, dávno předtím, než byl tento jev pojmenován konkrétním termínem fašismus.
Úředníci Říma u sebe stále nosili sekyru a když se jim - moci Říma někdo znelíbil, tak mu beztrestně usekli část ruky nebo ho popravili.
Výborné na tom všem je, že přesně tak to funguje dnes v krásné EU a západním světě i v ČR, jakákoliv menšina si k většinovému obyvatelstvu může svévolně dovolovat co se jí zlíbí, stejně jako ti úředníci Říma, ale chraň bůh toho kdo by s tím byť jen nesouhlasil..... "My nesmíme ani naznačovat..."

Xeno-fobie neboli "bát se cizího" faktický překlad slova, a pokud se někdo bojí cizího, tak se bojí a tedy nezbývá než mu nakázat: ty budeš nebojácný.... jak otřesné

A že škola připravuje děti na budoucnost, tak až vyrostou tak aby už věděli co je čeká, no a nám tyto výrazy říkají, co máme ve společnosti čekat za nějakých těch patnáct let.

Je to také v řádu mateřské školky? To že škola dává dětem jedničky ještě neznamená že přečtou text správně, resp. že budou chápat co tyto výrazy znamenají. Je to ostuda školy tahat politiku a takové odporné výrazy do školního řádu. Nestačí prostě napsat, že se bude hlídat zda všichni návštěvníci školy dodržují listinu zákl. práv a svobod nebo tak něco....

Propagace menševismu je výsměch a neúcta vůči Janu Masarykovi, k jehož odkazu se škola hlásí.
Demokrat Jan Masaryk nepřežil defenestraci, kterou nejspíše provedla nějaká zájmová skupina - rozuměj menšina, aby dosáhla svých cílů, rozhodně to nebyla oslava demokracie - hlasu lidu.

Asi tak,
Prokop Zbroj
Zpráva
    • Heslo?

    • Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.harrachov.cz