Kultura a sport: sci-fi okénko - vydutá Země a ptakoještěři

FieselBoy @ 2 Čvc 2020 19:45
    Změnil(a): FieselBoy
ohromující zpráva z dílny AENews : https://aeronet.cz/news/video-kapitola-1-syndikatu-o-vzniku-planety-zeme-a-vsech-plan etarnich-teles-tridy-g-v-celem-vesmiru-uprostred-nasi-planety-je-termonuklearni-jadro -jako-uvnitr-slunce-a-nase-planeta-se-zvetsuje]VIDEO: Kapitola 1 Syndikátu o vzniku planety Země a všech planetárních těles třídy G v celém vesmíru! Uprostřed naší planety je termonukleární jádro jako uvnitř Slunce a naše planeta se neustále nafukuje! Hluboko v zemském plášti je uvězněno 3x více vody, než je ve všech světových oceánech dohromady! Skutečný popis fyziky planet, jaký se nesmí nikde na gójských školách vyučovat! Zemský plášť se neustálým nafukováním planety zeslabuje, až se povrch planety zhroutí a Země se přemění v plynného obra! Co ve filmu Above Majestic nezaznělo? V srpnu vyjde už třetí kniha Pana VK!

To by se líbilo i klimaalarmistům ohledně globálního oteplování (a mě to vedro už taky celkem není příjemné).

Teď nějaké to sci-fi, dnes označované jako konspirační teorie.

Zajímavá videa některých zarytých Flat-Earth-erů (zastánci ploché-placaté Země) nemusí končit vždy úplně dobře. Jeden z předních badatelů této teorie, Mike Hughes, zahynul letos v únoru při pokusu o let do výšky 1.5km.
.a) není dobré, když se padák otevře cestou nahoru
.b) 1.5km má třeba Sněžka, tak proč nešel pěšky na nějaký podobný kámen?
.c) placatá Země je logicky nejstarší představa o vlastním tvaru a není to nic nového.

Hollow-Earth (kulatá, ale vydutá) je celkem zdařilá teorie. Jedná se vlastně pouze o matematické převrácení 3D prostoru přes kulovou plochu naruby. Takže v tomhle případě se bohužel nejedná o konspirační teorii, ale pouze o matematickou projekci bez vlivu na vlastnosti prostoru.

Co dál...
Ohledně zvětšování se Země, zmíněného ve videu, mě napadlo že něco podobného funguje u černých děr :)

Totiž černé díry se ve vztahu hmotnost/velikost chovají jako 2-rozměrné objekty (hmotnost roste s druhou mocninou poloměru, zatímco u 3D objektů je to s třetí mocninou). A tedy naopak poloměr se zvětšuje u 2D objektu rychleji než u 3D v závislosti na hmotnosti.
To má jednu výhodu, pokud se hmotnost Země zvětšuje s druhou mocninou poloměru, tak se na povrchu nemění velikost gravitační konstanty.
Teď na to naroubujeme teorii o vyduté Zemi, gravitaci už nepotřebujeme, tu nahradíme odstředivou sílou (jako uvnitř pračky), hypotézu o termonuklárním jádru uvnitř kulaté Země nahradíme myšlenkou, že se vnější povrch vyduté Země chová jako černá díra.
Tak ode mě asi vše k tomu, v jaké části vesmíru se nacházíme.

V článku se nic o nárůstu hmotnosti nepíše, no ale to neva.
Hmotnost by se měla zvětšovat, jinak by gravitační konstanta klesala.

Když vidím obrázky tamtěch dinosaurů a podobně, tak se ptám, jak taková veliká stvoření zvládala přetížení nebo dokonce létala ve vzduchu.
Gravitace se zvětšuje?
Tak nakonec zapomeňme na 2D černé díry a řekněme, že hmotnost Země roste s třetí mocninou poloměru jako ve standardním euklidovském prostoru. Tím pádem gravitace na povrchu roste úměrně s velikostí Země.
A podle videa vychází, že před 200miliony let byla gravitace poloviční.
Zpráva
    • Heslo?

    • Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.harrachov.cz